Jakie zabawki dla świnki morskiej wybrać? Które najlepsze?

zabawki dla świnki morskiej - jakie?

Świnki morskie to inteligentne, ale również ciekawskie i żywiołowe zwierzaki. Najlepiej będą czuć się w towarzystwie innych świnek morskich, ale chętnie korzystają także z akcesoriów do zabawy i cenią sobie również kontakt z człowiekiem. Jeśli chcemy, żeby zwierzak się nie nudził można sięgnąć po zabawki oraz akcesoria dla zwierzaków. Warto sprawdzić, które z nich można wybrać.

Jakie zabawki dla świnki morskiej wybrać?

Świnki morskie mogą korzystać z różnorakich zabawek. W sprzedaży znajdziemy naprawdę wiele różnorakich propozycji. Warto wiedzieć jakie z nich można wybrać, by zwierzak miał dobre warunki do zabawy.

Niekiedy wybierane są zabawki dla chomików, jednak one nie są odpowiednie dla świnek morskich. Może się wydawać, że dla świnki morskiej taki kołowrotek będzie atrakcją, jednak jest wprost przeciwnie. Świnki morskie są inaczej zbudowane, kręgosłup zwierzaka może ulegać uszkodzeniu na skutek używania takich zabawek. Akcesoria jakie można wybrać powinny więc być odpowiednie dla tego zwierzaka. Mogą być to domki, legowisko, hamak. Świnka morska nie musi mieć wymyślnych zabawek, które będą ją angażować do znaczącej aktywności. Jest to zwierzątko, które jest ciekawskie i inteligentne, jednak nie ma takiej sprawności jak chomik czy szczur.

Domki oraz zabawki dla świnki morskiej będzie można wykonywać samodzielnie bądź też kupować je można w sklepie zoologicznym. Domki wykonywane są z drewna, kołków i korków. Można je również wykonać samodzielnie albo też zamówić wykonanie na wymiar. Drewniane domki maja wyjątkową trwałość, są odporne na zniszczenie. Świnka nawet jeśli będzie je podgryzała to nie będzie się zatruwać jej cząsteczkami. Z drewna, kołków, korków od butelek będzie można wykonać legowisko, domki, budki i podesty oraz mostki. Niekiedy domki wykonuje się także z tworzywa i są one tanie, kolorowe i popularne. Podatne na uszkodzenia, szybko zwierzak może je pogryźć i podrapać. Niektóre sprzedawane domki są wykonywane także z papieru, można je również zrobić samodzielnie. Mają lekką konstrukcję, ale są mało wytrzymałe. Minimalne koszty wykonana sprawiają, że można je często zmienić i to ich zaleta.

zabawki dla gryzonia

Zabawki jakie można wybrać dla świnki morskiej mogą być także wykonane ręcznie. Jest to alternatywa dla kupowania zabawek. Te własnoręcznie zrobione są tanie a jednocześnie samodzielnie możemy je dopasować odpowiednio do klatki i wybiegu. Własnymi siłami można konstruować domek, legowisko czy hamak. Nie trzeba do tego dużych umiejętności, nie będzie to również dużo kosztować. Na początek wykorzystać można grubszy karton, z którego zrobić można domek czy kryjówkę. Hamak można przygotować z dociętego, sprężystego i wytrzymałego materiału.

Jakie wybrać zabawki dla świnki morskiej?

Wydaje się, że takim najlepszym wyborem będą naturalne, ekologiczne i nietoksyczne zabawki. Zwierzaki te są stale podgryzane i skubią różnorakie elementy wyposażenia klatki, dlatego nie warto sięgać po tanie akcesoria. Wykonane są one z plastiku i szybko się niszczą, a jeśli zwierzak ich części zje to mogą również stać się niebezpieczne dla jego zdrowia. Świetne są hamaki, ponieważ świnki morskie chętnie będą się w nich bujać.