Przysmaki dla królika – pytania i odpowiedzi

przysmaki dla królika - migdały

Czy królik może jeść orzechy?

Orzechy i nasiona mogą być składnikami mieszanek oraz przysmaków dla królików. Można będzie je podawać od czasu do czasu, ponieważ mają sporo tłuszczu więc mogą prowadzić także do otyłości. Orzechy same w sobie są twarde i w czasie jedzenia mogą się łamać na kawałki, które będą ostre oraz kaleczące.

Królik a jedzenie pora?

Nie powinien w żadnym wypadku zjadać pora ani żadnych innych roślin cebulowych czy czosnku. Produktu takie będą prowadzić do silnych wzdęć u królików, są ciężkostrawne, a niekiedy mogą także prowadzić do zatrucia.

Ogórek w diecie królika

Ogórek może pojawić się w diecie królika, to warzywo, które będzie im bardzo smakować. Jednak podawany w dużej ilości może powodować, że królicze odchody będą miękkie.

Jabłko w diecie królika

Królik może zjadać jabłka. To składnik wartościowy, który będzie dawał sporo ważnych składników. Jednak warto podawać je od czasu do czasu mieszając z innymi owocami czy warzywami.

Czy królik może jeść papier?

Wiele osób uważa, że króliki chętnie podskubują kartki papieru czy kartony. Jednak warto pamiętać, że to nie oznaczać, że daje się im papier do jedzenia. Zwierzak w ten sposób ściera sobie zęby, może nie otrzymuje odpowiedniej dawki ściana. Podgryzanie papieru czy kartonu nie zaszkodzi królikowi o ile nie będzie zjadał dużej ilości.

Czy królik może jeść banany?

Banany są bardzo miękkie maja bardzo wiele kalorii, dlatego można podawać je wyłącznie od czasu do czasu.

Czy królik jada kiwi

Jak najbardziej, kiwi właściwie będzie wskazane ponieważ dzięki niemu przyspieszy się wydalanie sierści. Podawać można od czasu do czasu te właśnie owoce.

Owoce dla królika - pokrojony ananas

Czy królik może jeść ananasa?

Ananas będzie w diecie królika wskazany. Podawać go można od czasu do czasu jako smakołyk czy też sposób na to, by szybciej wydalać sierść.

Suchy chleb dla królika?

Wiele osób podaje królikom suche pieczywo oczekując, że dzięki temu ścierać się będą królicze zęby. To jednak błąd. Chleb taki bowiem szybko zmieni się a papkę i raczej będzie dawać wyłącznie poczucie sytości. Królik przestaje jeść siano, co niekorzystnie będzie wpływać na procesy trawienne. Dlatego raczej odradza się podawania chleba, jedynie od czasu do czasu, jeśli królik bardzo za nim przepada.

Czy królik może jeść świerk?

Gdy w domach pojawiają się świąteczne choinki wiele osób zauważa, że królik zaczyna podjadać gałązki i igiełki. Czy można więc podawać królikom gałązki do jedzenia. Można od czasu do czasu, ale raczej trzeba szukać roślin z własnych ogródków czy lasu, ponieważ te, które będą pochodzić ze sklepu będą zazwyczaj roślinami, które są bardzo mocno nawożone i opryskane środkami grzybobójczymi. W ten sposób może dojść do zatrucia królika.

Poza produktami jakie podajemy królikom na pewno warto będzie także wymienić te produkty, których królik nie powinien zjadać. I tak oczywiście królikom nie powinno się podawać czekolady, mięsa, nabiału, wędlin, ciasteczek, paluszek, krakersów, warzyw, które mogą powodować wzdęcia, ponieważ może to prowadzić do poważnych problemów u królika.